fbpx
Dažnai išgirstame klausimą

Kodėl kalakutiena?

Kodėl mokslininkai ją praminė naujuoju supermaistu?

Gausūs moksliniai tyrimai byloja, jog mėsa buvo, yra ir bus neatsiejama sveiko ir stipraus žmogaus mitybos raciono dalis. Tačiau mėsa mėsai nelygu. Kam aukoti savo ir savo brangiausiųjų fizinę gerovę ir ilgaamžiškumą, jei galime rinktis geriausią? Jei nemėgstate kompromisų ir ieškote pačios sveikiausios mėsos rūšies, vargu ar įmanoma rasti geresnę alternatyvą už kalakutieną.

Kalakutienoje yra gerokai mažiau organizmui pavojingų sočiųjų riebalų, lyginant su jautiena. Tačiau organizmo sveikatai naudingų polinesočiųjų riebalų kiekis joje yra didesnis.

Lyginant su kiauliena, pavojų keliančių riebalų kalakutiena turi net dvigubai mažiau. O vertingųjų B grupės vitaminų kiekiu kaip kiaulieną pranoksta.

Sakysite, panašiomis savybėmis pasižymi ir lietuvių numylėta vištiena? Bet būsite teisūs tik iš dalies: lyginant su vištiena, kalakutiena turi ir mažiau riebalų, ir mažiau kalorijų, ir mažiau natrio, o štai organizmui gyvybiškai būtinos geležies procentinė dalis joje yra gerokai didesnė. Ne atsitiktinai mokslininkai kalakutieną praminė naujuoju supermaistu, skirtu visiems svarbiausiems šiuolaikinio žmogaus sveikatingumo poreikiams: 

REGENERACIJAIKalakutiena – nepranokstama baltymų karalienė. O baltymai – tai ne tik gyvybiškai būtina statybinė medžiaga, bet ir vienas iš svarbiausių veiksnių, kuris gerina smegenų ir širdies sveikatą, normalizuoja cukraus kiekį kraujyje ir dalyvauja praktiškai visuose organizmo regeneracijos procesuose.

SVORIO KONTROLEIKam rinktis kalorijų ir cholesterolio persotintą mėsą, jei galite skanauti baltymingą kalakutieną? Be gausių kitų privalumų, ši mėsa mažina ir už alkį atsakingo hormono grelino lygį organizme.

LIGŲ PREVENCIJAI: Kalakutiena yra tobulas seleno šaltinis, o pastaroji medžiaga reikalinga antioksidaciniams procesams organizme bei sumažina riziką susirgti vėžiu.

GILIAM MIEGUI: Kalakutienoje esanti triptofano aminorūgštis įgalina efektyvią melatonino gamybą, reikalingą giliam miegui užtikrinti.

GERAI NUOTAIKAI: Kalakutienoje esantis triptofanas užtikrina ir didesnius seratonino kiekius organizme, nuo kurių priklauso žmogaus pozityvi kasdieninė nuotaika.

TVIRTIEMS KAULAMS: Kalakutiena gausi magnio, kalcio ir fosforo – gyvybiškai būtinų elementų kaulų ir dantų sveikatai.

LENGVAM VIRŠKINIMUI: Lyginant su gyvulių mėsa, kalakutienoje nėra jungiamojo audinio, tad tai puikus pasirinkiams žmonėms, ieškantiems lengviau virškinamo maisto.